Accord

Actavis Polska


Informacje Prasowe

20 CZERWCA 2013 / Inne

 

Actavis zmienia wizerunek

W dniu 20 czerwca Actavis przeprowadził proces rebrandingu swojej marki. Zmiany są wynikiem przejęcia Actavis przez firmę Watson.

Zmianie uległ logotyp marki. Nasze nowe logo stanowi nawiązanie do dorobku obydwu firm i ma na celu łączyć w sobie charakterystyczne cechy obydwu przedsiębiorstw – działanie, wizję i siłę.

Wierzymy, że jest to ważny moment w historii naszej marki, a wprowadzone przez nas zmiany będą miały korzystny wpływ na rozwój współpracy z naszymi partnerami na rynku farmaceutycznym – powiedziała Izabela Zimmermann, Dyrektor Generalny Actavis Polska

Efektem przeprowadzonych przez koncern zmian jest również nowa strona internetowa.

„Staramy się podążać za nowymi trendami, które wyznacza nam rynek oraz wskazać nasz potencjał jako lidera globalnego rynku farmaceutycznego. Nowe barwy, którymi zaczynamy się posługiwać mają komunikować zaangażowanie naszej marki w ochronę środowiska i podkreślają nasze dążenia do rozwoju i sukcesu w przyszłości."

 

Actavis Inc. (notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ang. NYSE) pod symbolem ACT) jest globalną firmą farmaceutyczną zajmującą się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją preparatów odtwórczych, brandowych i biopodobnych. Światowa i amerykańska centrala spółki znajduje się w Parsippany, w stanie New Jersey, w Stanach Zjednoczonych, a siedziba międzynarodowa – w miejscowości Zug, w Szwajcarii.

Nowy Actavis jest potężnym połączeniem dwóch, odnoszących sukcesy firm: Watson Pharmaceuticals, Inc. (NYSE:WPI) oraz Actavis Group.

Firma jest trzecim co do wielkości producentem leków odtwórczych na świecie. W swoim portfolio posiada ponad 750 molekuł w 1700 różnych dawkach, dostępnych w ponad 60 krajach. Działalność Actavis w sektorze leków oryginalnych, prowadzona w ramach dywizji Actavis Specialty Brands, skupia się na opracowywaniu i sprzedaży produktów głównie z obszaru urologii i Zdrowia Kobiet.

Actavis jest zaangażowany w rozwój leków biopodobnych z obszarów Zdrowia Kobiet, Onkologii i innych obszarów terapeutycznych.

  • Wróć
  • Drukuj
  • Wyślij